fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wałbrzych przeciw plastikowi. Wprowadzono specjalne strefy

CC0
Rada Miejska Wałbrzycha przegłosowała uchwałę w sprawie zakazu posiadania, używania, udostępniania oraz sprzedaży plastikowych produktów jednorazowego użytku na terenie wszystkich nieruchomości stanowiących własność gminy.

Radni z Wałbrzycha przyjęli również uchwałę, która zakazuje na terenie całego miasta sprzedaży oraz udostępniania klientom toreb na zakupy z tworzywa sztucznego.

Wprowadzone przepisy są jednymi z najostrzejszych w Polsce i Europie. Pierwszy krok w tej sprawie podjęto w maju 2019 roku, gdy całkowicie zakazano używania jednorazowych, plastikowych opakowań oraz naczyń i sztućców w instytucjach miejskich i na imprezach przez miasto organizowanych.

– Obecna regulacja ma charakter precedensowy. Ale rozwiązań na szczeblu krajowym na razie nie ma, a nie ma też czasu do stracenia. W trosce o zdrowie wałbrzyszan i o środowisko trzeba podejmować takie decyzje - tłumaczy portalowi "Nasze Miasto" prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Prezydent liczy na to, że wojewoda nie uchyli decyzji radnych. W przeciwnym razie od 21 marca nie będzie można na terenie miasta wchodzić z jednorazowym plastikiem na teren obiektów będących pod zarządem gminy.

Od 1 września nie będzie można pakować zakupów w foliowe torebki.

Źródło: walbrzych.naszemiasto.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA