Reklama

USA: 200 mld dolarów z pomocy COVID-owej mogło zostać skradzionych

Ponad 200 mld dolarów z programów pomocowych wdrożonych przez rząd USA w związku z epidemią COVID-19 mogło zostać zdefraudowanych - twierdzi biuro inspektora generalnego amerykańskiej Agencji ds. Małych Przedsiębiorstw (SBA).

Publikacja: 28.06.2023 05:41

W USA toczą się liczne postępowania dotyczące wyłudzeń środków z pomocy COVID-owej

W USA toczą się liczne postępowania dotyczące wyłudzeń środków z pomocy COVID-owej

Foto: Adobe Stock

arb

Inspektor generalny SBA, prowadzący audyt wykorzystania środków z dwóch programów - Kredytu i Dotacji z Powodu Strat Gospodarczych (Economic Injury Disaster Loan - EIDL) oraz Programu Ochrony Płac (Paycheck Protection Program - PPP) - twierdzi, że SBA osłabiło kontrolę nad dystrybucją środków przeznaczonych na te programy, by przyspieszyć wypłaty.

Ile pieniędzy wyłudzono: 200 mld czy 36 mld dolarów?

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Społeczeństwo
„Zatrzymać ludobójstwo w Gazie”. Masowe protesty w Australii
Społeczeństwo
Skandal we Włoszech: Intymne zdjęcia kobiet na Facebooku. „Wirtualny gwałt”
Społeczeństwo
Wielkie budowy w Niemczech. Dużo później, dużo drożej. Nowy symbol - więzienie w Zwickau
Austria
Austria: 13-latka wywierciła otwór w czaszce pacjenta. Mama pozwoliła, stanie przed sądem
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Społeczeństwo
Koreański Sąd Najwyższy kończy spór o „Baby Shark”. Amerykański kompozytor przegrał po sześciu latach
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama