Reklama

200 tys. rubli za słowa o napaści ZSRR na Polskę

Na grzywnę w wysokości 200 tys. rubli został skazany 37-letni mieszkaniec Permu, który wspomniał o "wspólnej napaści ZSRR i Niemców na Polskę". Zdaniem sądu, rozpowszechniał nieprawdę

Aktualizacja: 01.07.2016 18:43 Publikacja: 01.07.2016 17:27

Wojsko ZSRR w Wilnie, 19 września 1939

Wojsko ZSRR w Wilnie, 19 września 1939

Foto: Wikimedia Commons, domena publiczna

Władimir Łuzgin zamieścił na portalu "VKontakte" (obecnie "VK", rosyjski odpowiednik "Facebooka") tekst zatytułowany "15 faktów o banderowcach, czyli o czym milczy Kreml". Znalazło się w nim m.in. zdanie o tym, że to komuniści i Niemcy wspólnie napadli na Polskę, rozpętując II wojnę światową. 

Permski sąd uznał, że Łuzgin zanegował tym samym stwierdzenia Trybunału Norymberskiego, co potwierdził w trakcie procesu  dziekan wydziału historii Permskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistyczno-Pedagogicznego Aleksandr Wiertinski. 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Społeczeństwo
Dramatyczny spadek liczby żołnierzy w Korei Południowej. Ubywa mężczyzn
Jazz
Polska scena jazzowa zaprezentuje się na EXPO w Osace
Społeczeństwo
Rekordowy spadek liczby Japończyków. Rośnie liczba cudzoziemców w Japonii
Społeczeństwo
Sondaż: Trzy lata temu Ukraińcy chcieli walczyć do zwycięstwa. Jak jest teraz?
Społeczeństwo
Selfie po ataku dronów. Jak wojna stała się w Rosji nową „normalnością”
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama