Niemcy: Pijany pilot chciał lecieć z pasażerami z Frankfurtu do Sri Lanki

Narodowy przewoźnik ze Sri Lanki zawiesił w wykonywaniu obowiązków kapitana, który będąc pod wpływem alkoholu chciał usiąść za sterami samolotu lecącego z Frankfurtu do stolicy Sri Lanki Kolombo. Na pokładzie były 274 osoby.

Aktualizacja: 22.08.2016 08:49 Publikacja: 22.08.2016 08:38

Niemcy: Pijany pilot chciał lecieć z pasażerami z Frankfurtu do Sri Lanki

Foto: 123RF

Mężczyzna nie przeszedł testu alkomatem, przeprowadzonego tuż przed wylotem. W związku z tym linie lotnicze Sri Lanki natychmiast zawiesiły go w pełnieniu obowiązków.

W związku z koniecznością znalezienia innego pilota, lot UL554 z Frankfurtu do Sri Lanki opóźnił się o 15 godzin - informuje AFP powołując się na nieoficjalne źródła.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Społeczeństwo
Porażka migracyjnej polityki Trumpa? Sondaż nie pozostawia złudzeń: migranci są potrzebni Stanom Zjednoczonym
Społeczeństwo
Dwanaście dni w australijskim buszu. Niemiecka turystka odnaleziona
Społeczeństwo
Szwecja przestanie adoptować dzieci z innych krajów? Raport specjalnej szwedzkiej komisji wspomina o Polsce
Społeczeństwo
Młodzi Polacy wątpią w demokrację. Są wyniki sondażu
Wspomnienie
Julian McMahon, gwiazda „Fantastycznej Czwórki” i „Nip/Tuck”, zmarł w wieku 56 lat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama