Twórcy profilu na Facebooku piszą: "W tym trudnym momencie musimy być #MuremZaHanką bo jesteśmy murem za Łodzią. Kochani, nasza Pani prezydent stała się celem politycznego ataku".

Dodają, że "podobnie jak w Lublinie, działający na zlecenie służby, chcą doprowadzić do przejęcia władzy w mieście przez PiS".

Na sobotę (26 listopada) zaplanowano też #Marsz - MuremzaHanka.

Profil "#MuremzaHanką" zebrał już ponad 25 tys. polubień. Wśród osób, które w mediach społecznościowych deklarują poparcie dla Hanny Zdanowskiej jest m.in. wokalista Big Cyc Krzysztof Skiba.

Tydzień temu, w związku ze śledztwem łódzkich funkcjonariuszy CBA, prokuratura postawiła dwa zarzuty obecnej prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej. Zarzuty dotyczyły poświadczenia nieprawdy w dokumentach przy zaciąganiu kredytów i nie są związane z działalnością Zdanowskiej jako prezydenta miasta.

Po powrocie z prokuratury w Gorzowie Wielkopolskim Hanna Zdanowska oświadczyła, że stawiane jej zarzuty są bezzasadne, a ona jest niewinna. Prezydent Łodzi podkreśliła, że jej finanse od dziesięciu lat są jawne, a oświadczenia majątkowe były wielokrotnie prześwietlane i badane przez wszystkie możliwe instytucje.