Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 06.12.2016 16:46 Publikacja: 06.12.2016 14:00
Foto: 123RF
Konferencja Episkopatu Szwajcarii ogłosiła stworzenie specjalnego funduszu, na konto którego trafiło 500 tysięcy franków szwajcarskich. "Ofiary molestowania seksualnego, których sprawy uległy przedawnieniu i które były długo ignorowane przez Kościół są w szczególnie trudnej sytuacji" - głosi oświadczenie szwajcarskich biskupów.
Szwajcarski Episkopat podkreśla, że jest to najnowszy krok na drodze do zadośćuczynienia ofiarom molestowania podjęty po tym, jak sześć lat temu duchowieństwo Szwajcarii wzięło na siebie odpowiedzialność za przypadki molestowania seksualnego w Kościele sprzed kilku dekad.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Myślę, że każdy rozumie grozę rosyjskich zbrodni. To, czego ludzie za granicą nie dostrzegają, to istota okupacj...
Szwedzka aktywistka Greta Thunberg, która została zatrzymana na pokładzie jednej z jednostek Flotylli Sumud, pró...
Setki wspinaczy utknęły po tybetańskiej stronie Mount Everestu (8849 m n.p.m.), najwyższego szczytu na świecie....
Ambasada Polski we Włoszech nie kryje oburzenia aktem wandalizmu wobec pomnika Jana Pawła II, znajdującego się w...
Książę Walii ujawnił, że planuje wprowadzić zmiany w monarchii, kiedy obejmie tron. W rozmowie z aktorem Eugene’...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas