Do zdarzenia doszło we wtorek nad ranem w autobusie linii 124. - Kierujący autobusem zauważył w pojeździe osobę, która spożywała alkohol. Po zatrzymaniu autobusu wysiadł do tego pasażera i zwrócił mu uwagę, i został zaatakowany przez tę osobę pobity i pogryziony. Na miejsce zdarzenia została wezwana policja, która zatrzymała agresywnego pasażera. Kierowcy została udzielona pomoc medyczna. Autobus został sprowadzony do zajezdni - relacjonował w Radiu Zachód Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

- Są świadkowie tego zdarzenia, którzy pomagali kierowcy. Jeśli chodzi o napastnika, to jego się udało zatrzymać w pojeździe - dodał Pejski.

30-letni pasażer miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia - poinformował Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

- Na pewno odpowie za wykroczenia związane z brakiem maseczki a także naruszeniem porządku publicznego. Kolejne kroki będą zależały już od samego kierowcy. Jeżeli zdecyduje się nam zgłosić przestępstwo związane np. z naruszeniem nietykalności cielesnej, to oczywiście to postępowanie będzie przez nas prowadzone - zaznaczył policyjny rzecznik.