Reklama

Nie została wpuszczona w hidżabie. McDonald’s przeprasza

Pracownik restauracji McDonald’s w Londynie nie chciał wpuścić do lokalu 19-latki, bo miała na głowie hidżab.

Aktualizacja: 03.12.2017 20:26 Publikacja: 03.12.2017 20:07

Nie została wpuszczona w hidżabie. McDonald’s przeprasza

Foto: Bloomberg

Do zdarzenia w czwartek w Londynie. 19-letnie Brytyjka arabskiego pochodzenia chciała złożyć zamówienie w restauracji McDonald’s. Przy wejściu zatrzymał ją ochroniarz i poprosił o zdjęcie nakrycia głowy. Kobieta odmówiła i wyjaśniła, że nosi hidżab z powodów religijnych. 

Na zamieszczonym w internecie nagraniu widać, jak inny klient restauracji przekonuję ochroniarza, by wpuścił kobietę do lokalu. W odpowiedzi słyszy, że "to nie jest jego interes".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Społeczeństwo
Skandal we Włoszech: Intymne zdjęcia kobiet na Facebooku. „Wirtualny gwałt”
Społeczeństwo
Wielkie budowy w Niemczech. Dużo później, dużo drożej. Nowy symbol - więzienie w Zwickau
Austria
Austria: 13-latka wywierciła otwór w czaszce pacjenta. Mama pozwoliła, stanie przed sądem
Społeczeństwo
Koreański Sąd Najwyższy kończy spór o „Baby Shark”. Amerykański kompozytor przegrał po sześciu latach
Społeczeństwo
8-latki na Litwie będą się uczyć budowy i obsługi dronów
Reklama
Reklama