Reklama

Nerwowo na bożonarodzeniowych jarmarkach w Niemczech

Po zeszłorocznym zamachu w Berlinie służby zwiększyły ochronę bożonarodzeniowych jarmarków. Nie uchroniło to przed obawami Niemców. Policjanci musieli interweniować w Bonn i we Frankfurcie nad Menem.

Publikacja: 23.12.2017 14:52

Nerwowo na bożonarodzeniowych jarmarkach w Niemczech

Foto: AFP

Pochodzący z Tunezji terrorysta Anis Amri 19 grudnia 2016 roku zastrzelił w Berlinie polskiego kierowcę Łukasza Urbana i wjechał jego 40-tonową ciężarówką na świąteczny jarmark na śródmiejskim placu Breitscheidplatz, zabijając tam 11 osób i raniąc ponad 70. Udało mu się zbiec do Włoch, gdzie w cztery dni po zamachu zginął w wymianie ognia z policją.

W obawie przed powtórką z tego tragicznego zdarzenia, niemieckie służby lepiej zabezpieczyły tegoroczne jarmarki bożonarodzeniowe. Mieszkańcy mają w pamięci zeszłoroczny zamach, dlatego jak wskazują sondaże, w tym roku czują się niepewnie.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Archeologia
Twarz sprzed dwunastu tysięcy lat. Nowy rozdział w archeologii
Społeczeństwo
„Nieukarane zło się rozrasta”. Ukraińska noblistka, Ołeksandra Matwijczuk, o podejściu Zachodu do wojen
Społeczeństwo
Greta Thunberg twierdzi, że była torturowana w izraelskim więzieniu
Społeczeństwo
Trwa akcja ratunkowa pod Mount Everest. Utknęły tam setki turystów
Społeczeństwo
Pomnik Jana Pawła II w Rzymie zdewastowany. „Atak na symbol pokoju i pojednania”
Reklama
Reklama