Wiec antyszczepionkowy w Waszyngtonie. "W państwie Hitlera można się było ukryć"

Robert F. Kennedy Jr., prawnik, syn zamordowanego senatora Robert. F. Kennedy i bratanek prezydenta Johna F. Kennedy'ego, w czasie wiecu przeciwników obowiązku szczepień na COVID-19 w USA przekonywał, że sytuacja osób żyjących w Niemczech Adolfa Hitlera była lepsza, niż tych, którzy będą żyć w świecie, który nas czeka. Na wypowiedź prawnika zwrócił uwagę dziennikarz NBC News, o sprawie pisze "Jerusalem Post".

Publikacja: 24.01.2022 10:04

Robert F. Kennedy jr

Robert F. Kennedy jr

Foto: AFP

Kennedy Jr. mówił w czasie wiecu, że "nawet z Niemiec Hitlera, można było uciec do Szwajcarii, schować się na poddaszu, jak Anna Frank". - Dziś są tworzone mechanizmy, które sprawią, że nikt z nas nie będzie mógł uciec, nikt się nie schowa - kontynuował dodając, że w ciągu pięciu lat na niskiej orbicie Ziemi znajdzie się 450 tys. satelitów. - Bill Gates mówi, że on sam ma 68 tys. satelitów. Będzie w stanie monitorować każdy skrawek planety 24 godziny na dobę. Tworzą technologię 5G, zbierają nasze dane i kontrolują nasze zachowania. Wirtualny pieniądz pozwala im karać nas z odległości i odcinać od dostępu do żywności - wyliczał prawnik.

Kennedy Jr. znany jest jako przeciwnik obowiązku szczepień przeciw COVID-19 i szczepień w ogóle.

Organizacja Kennedy'ego, Obrona Zdrowia Dzieci, szerzy różne teorie spiskowe na temat pandemii koronawirusa poprzez swoje kanały w mediach społecznościowych. Według AP wpisy organizacji na temat COVID-19 na Twitterze są udostępniane częściej niż wpisy pochodzące z oficjalnych źródeł, takich jak CNN, Fox News czy Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób - wynika z analizy AP.

Czytaj więcej

Naukowcy wiedzą, kto wydał nazistom Annę Frank

W czasie tego samego wiecu inny mówca, producent telewizyjny Del Bigtree przekonywał, że pracownicy ochrony zdrowia i dziennikarze powinni stanąć przed sądem międzynarodowym, takim jakim dla nazistów był Trybunał Norymberski.

Wspomniana przez Kennedy'ego Anna Frank ukrywała się na poddaszu domu w Amsterdamie z rodzicami, siostrą i czworgiem innych Żydów od 1942 roku. Po 25 miesiącach ukrywający się zostali odnalezieni przez Gestapo i zawiezieni do Auschwitz. Frank zmarła w obozie koncentracyjnym Bergen-Belsen w 1945 roku. Historia Frank jest znana dzięki pisanemu przez nią pamiętnikowi.

Społeczeństwo
Wściekłość skrajnej lewicy w Lipsku
Społeczeństwo
Anglia: 30 osób dostanie równowartość 8,3 tys. zł miesięcznie za to, że są
Społeczeństwo
Australia: Matka, oskarżona o zabicie dzieci, ułaskawiona po 20 latach w więzieniu
Społeczeństwo
Utah: Biblia usunięta ze szkół za "wulgaryzmy i przemoc"
Społeczeństwo
Rodzice poszli na nabożeństwo, zostawili dziecko w samochodzie. Niemowlę zmarło z przegrzania
Społeczeństwo
Japonia: Zakaz zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci niekonstytucyjny