Reklama
Rozwiń
Reklama

Oskalpowana foka wyrzucona na brzeg w Niechorzu

We wtorek w Dziwnówku i w Niechorzu znaleziono kolejne dwie martwe foki. Zwierzę, które zostało wyrzucone na brzeg w tym drugim miejscu, było oskalpowane - informuje Radio Szczecin, powołując się na "Błękitny Patrol" WWF.

Aktualizacja: 26.06.2018 23:00 Publikacja: 26.06.2018 22:44

Oskalpowana foka wyrzucona na brzeg w Niechorzu

Foto: Fotorzepa/ Darek Golik

qm

Jak podaje stacja, znalezione zwierzę to bardzo młoda foka szara, która prawdopodobnie urodziła się w tym roku.

Sprawą jej oskalpowania zajmuje się policja. Według wolontariuszy "Błękitnego Patrolu" WWF, skórę fok czasami traktuje się jak trofeum.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Społeczeństwo
Wszystkich Świętych 2025. Znani Polacy, którzy odeszli w ostatnim roku
Społeczeństwo
Państwo w państwie. Prawdziwy pożar w fikcyjnym bloku
Społeczeństwo
Jak Rosjanie kontrolują ruch autobusowy z Polską
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Społeczeństwo
Piotr M. Majewski, historyk: Żyjemy w okresie nowego rodzaju wojny, która nie przypomina poprzednich
Reklama
Reklama