Zgłoszenie o częściowo zawalonym dachu budynku klubu tanecznego przy ul. Surzyńskiego w Kościanie straż pożarna otrzymała tuż po północy.

Na miejsce zadysponowano trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP Kościan. Zarządzona została natychmiastowa ewakuację wszystkich osób znajdujących się wewnątrz, na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Po przyjeździe na miejsce okazało się, że trzy czwarte konstrukcji drewnianego dachu zawaliło się na nieużytkowane poddasze. Ewakuowano 82 osoby. Nikt nie ucierpiał – przekazał  kpt. Bartosz Napierała, oficer prasowy PSP w Kościanie.

Strażaków wezwała osoba mieszkająca w sąsiedztwie klubu.  Uczestnicy imprezy nawet niczego nie słyszeli, bawili się w najlepsze dalej. - Dopiero gdy przyjechała straż pożarna dowiedzieli się, że coś się stało – dodał strażak.

Okazało się, że oberwał się fragment na szczycie. Wezwano również pogotowie energetyczne, które odłączyło prąd wewnątrz budynku oraz pogotowie gazowe.

Strażacy zabezpieczyli budynek i zakazali właścicielowi dalszej eksploatacji obiektu. Klienci klubu już nie mogli wrócić do środka, budynek został zamknięty do czasu dokładnego zbadania stanu  bezpieczeństwa.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia. Przyczyny zawalenia się konstrukcji dachu będą wyjaśniać inspektorzy budowlani.