Nia Franklin, miss Nowego Jorku została nową Miss America. W tym roku konkurs po raz pierwszy zorganizowano m.in. bez części, w której kandydatki pokazywały się jurorom w strojach kąpielowych.

Zamiast części finału, w której kandydatki pokazywały się w strojach kąpielowych, w tym roku zorganizowano przeprowadzane na scenie rozmowy z kandydatkami. Do finału, oprócz miss Nowego Jorku weszły jeszcze miss Luizjany, miss Massachusetts, miss Florydy i miss Connecticut.

Z danych Nielsena wynika, że tegoroczny konkurs cieszył się znacznie słabszą oglądalnością w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Zeszłoroczne wybory miss przyciągnęły przed ekrany telewizorów 5,4 mln widzów w grupie 18-49 lat. W tym roku było to 4,3 mln osób. Oglądalność konkursu piękności spada od 2013 roku, choć nie jest to jedyny program, który notuje spadki.

Organizatorzy Miss America, podobnie jak organizatorzy innych imprez, wkładają wiele wysiłku, by budować swoją obecność w mediach społecznościowych, zachęcając w ten sposób do oglądania.