15 września wybuchł gejzer Ear Spring w Parku Narodowym Yellowstone w Stanach Zjednoczonych. Jak zaznacza portal livescience.com, jest to największy wybuch gejzeru od lat.

Czytaj także: Uwolnić się od śmieci

 

Przez kilka minut w powietrzu unosiły się strumienie pary wodnej o wysokości do 9 metrów. Na powierzchnię wyniosły kawałki skał i śmieci. Wśród wyrzuconych brudów znajdowały się między innymi monety, którzy wrzucali do gejzeru turyści.

Urzędnicy parku byli najbardziej zaskoczeni, gdy odkryto, że niektóre ze śmieci mogą pochodzić z lat trzydziestych. „Po tym, jak 15 września wybuchł gejzer, pracownicy znaleźli dziwne przedmioty rozrzucone dookoła niego” - napisali na Facebooku pracownicy Parku Narodowego Yellowstone. "Niektóre są wyraźnie historyczne. Zostaną zinwentaryzowane przez kuratorów i mogą trafić do archiwów Yellowstone” - dodano.

 W gejzerze znajdowały się między innym butelki, kilka metalowych znaków ostrzegawczych, stare aluminiowe puszki, plastikowe kubki, niedopałki papierosów, obcasy od butów, smoczek z lat trzydziestych i 20-centymetrowa plastikowa słomka do picia. To, czy obiekty znalazły się w gejzerze przypadkowo, zdaniem pracowników parku, nie ma znaczenia.
"Ciała obce mogą uszkodzić gorące źródła i gejzery" - napisali urzędnicy parku we wpisie na Facebooku. „Gdy wybuchnie następnym razem, mamy nadzieję, że zobaczymy tylko skały i wodę” - zaznaczono