Cechy charakterystyczne: 34 lata i długie, niebieskie włosy upięte w kok. Jest żoną Homera, matką Barta, Lisy oraz Maggie. No i przede wszystkim – jest bohaterką animowanego serialu.

Marge uosabia amerykański stereotyp żony zajmującej się głównie domem. Przez twórców pisma została potraktowana jak zwyczajna fotomodelka: na rozkładówce można obejrzeć jej zdjęcia i przeczytać z nią wywiad. Wersja z panią Simpson jest limitowana. Redakcja przypuszcza, że numer stanie się obiektem kolekcjonerskim. W ten sposób pismo dla panów postanowiło uczcić 20. rocznicę pojawienia się popularnego serialu „Simpsonowie” w telewizji FOX.

Perypetie zwariowanej rodziny można oglądać także w Polsce. Czy Marge Simpson pojawi się więc na okładce polskiego wydania „Playboya”? – U nas „Simpsonowie” nie są tak oglądani, bo są produktem popkultury amerykańskiej – twierdzi redaktor naczelny pisma Marcin Meller. – W historii polskich filmów animowanych też nie funkcjonuje tradycja kreskówek dla dorosłych i po prostu nie mamy kogo umieścić na okładce – dodaje.