Reklama

43 mln mieszkańców USA mają problem z czytaniem i pisaniem

Ok. 43 milionów Amerykanów ma problem z czytaniem i pisaniem - wynika z danych zebranych w ramach Międzynarodowego Badania Kompetencji Osób Dorosłych (PIAAC), cyklicznego badania realizowanego pod auspicjami OECD - czytamy w ABC News.

Aktualizacja: 30.07.2019 06:27 Publikacja: 30.07.2019 04:26

43 mln mieszkańców USA mają problem z czytaniem i pisaniem

Foto: stock.adobe.com

arb

ABC News przypomina te dane w związku ze sprawą piosenkarza R. Kelly'ego, którego prawnicy powoływali się na analfabetyzm klienta jako usprawiedliwienie tego, że nie pojawił się on w sądzie w związku z pozwem o napaść seksualną.

Prawnik Kelly'ego, Steve Greenberg, w rozmowie z ABC News mówił, że piosenkarz, który ma na swoim koncie 14 albumów i wydał swoją autobiografię, nie jest w stanie "pisać tradycyjnie".

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Społeczeństwo
„Nieukarane zło się rozrasta”. Ukraińska noblistka, Ołeksandra Matwijczuk, o podejściu Zachodu do wojen
Społeczeństwo
Greta Thunberg twierdzi, że była torturowana w izraelskim więzieniu
Społeczeństwo
Trwa akcja ratunkowa pod Mount Everest. Utknęły tam setki turystów
Społeczeństwo
Pomnik Jana Pawła II w Rzymie zdewastowany. „Atak na symbol pokoju i pojednania”
Społeczeństwo
Książę William zapowiada zmiany w monarchii. „Czasem trzeba spojrzeć na tradycję i zadać pytanie, czy to wciąż ma sens”
Reklama
Reklama