Reklama

Szwajcarzy coraz częściej wybierają eutanazję

Rośnie liczba Szwajcarów, którzy decydują się na eutanazję - wskazują dane Federalnego Urzędu Statystycznego (odpowiednik polskiego GUS).

Aktualizacja: 14.10.2016 15:16 Publikacja: 14.10.2016 14:00

Szwajcarzy coraz częściej wybierają eutanazję

Foto: 123RF

W 2014 roku odnotowano 742 przypadki eutanazji, której poddali się mieszkańcy Szwajcarii. To o 26 proc. więcej niż w 2013 roku i dwukrotnie więcej niż w 2009 r.

Większość osób, które decydowały się na eutanazję, cierpiała na nieuleczalne choroby. Najczęściej były to nowotwory (42 proc. przypadków), choroby układu nerwowego (14 proc.) i choroby serca (11 proc.).

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Społeczeństwo
„Nieukarane zło się rozrasta”. Ukraińska noblistka, Ołeksandra Matwijczuk, o podejściu Zachodu do wojen
Społeczeństwo
Greta Thunberg twierdzi, że była torturowana w izraelskim więzieniu
Społeczeństwo
Trwa akcja ratunkowa pod Mount Everest. Utknęły tam setki turystów
Społeczeństwo
Pomnik Jana Pawła II w Rzymie zdewastowany. „Atak na symbol pokoju i pojednania”
Społeczeństwo
Książę William zapowiada zmiany w monarchii. „Czasem trzeba spojrzeć na tradycję i zadać pytanie, czy to wciąż ma sens”
Reklama
Reklama