Reklama
Rozwiń
Reklama

Facebook usuwa profile narodowców

Facebook usunął profile Marszu Niepodległości, Obozu Narodowo-Wyzwoleńczego i Młodzieży Wszechpolskiej. Zdaniem narodowców to działania polityczne.

Aktualizacja: 28.10.2016 08:42 Publikacja: 28.10.2016 08:24

Facebook usuwa profile narodowców

Foto: Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski

Profil promujący Marsz Niepodległości polubiło ponad 250 tysięcy osób. Profil został usunięty, podobnie jak profile Obozu Narodowo-Wyzwoleńczego i Młodzieży Wszechpolskiej.

Oficjalnym powodem tej decyzji było łamanie regulaminu, propagowanie mowy nienawiści.

Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej Adam Andruszkiewicz mówi w rozmowie z TVN24, że usunięcie profilu realnie wpłynie na finanse MW. Zdaniem Andruszkiewicza cała sytuacja może doprowadzić do napięć społecznych. - Doprowadzanie do kasowania profili i eliminacji z sieci powoduje radykalizację nastrojów. Zawsze wywołuje u młodych ludzi taką chęć wyładowania się gdzie indziej. To się może skończyć źle po prostu - tłumaczy.

Organizatorzy Marszu Niepodległości uważają, że decyzja o usunięciu ich profilu była niesprawiedliwa i motywowana politycznie. 

Administracja portalu tłumaczy, że naruszenie regulaminu może zgłosić każdy użytkownik, a dalsze decyzje nie są podejmowane w Polsce, tylko w biurze w Irlandii. 

Reklama
Reklama

"Żaden z pracowników biura w Warszawie nie zajmuje się weryfikacją raportów. Raporty dotyczące treści z Polski są najczęściej analizowane przez zespół Facebooka zlokalizowany w Dublinie" - odpowiada biuro prasowe Facebooka.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Wielka awaria energetyczna na Pomorzu. Bez prądu mieszkańcy kilku powiatów
Społeczeństwo
MSZ odradza podróże do tego kraju. „Niebezpieczeństwo zawieszenia lotów”
Społeczeństwo
Śnieżyce i silny mróz. Synoptycy nie mają dobrych wiadomości dla Polaków
Materiał Promocyjny
Historyczne śródmieście Gdańska przyciąga klientów z całego kraju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama