Reklama

Bitwa pod Mławą: Pokażą siłę żelaznej dywizji

W scenerii oryginalnych fortyfikacji z 1939 r. odbędzie się rekonstrukcja bitwy pod Mławą.

Aktualizacja: 22.08.2016 22:49 Publikacja: 21.08.2016 18:46

Bitwa pod Mławą: Pokażą siłę żelaznej dywizji

Foto: bitwa1939.mlawa.pl

Widowisko – uznawane za jedno z najciekawszych w Polsce – odbędzie się po raz dziewiąty. W tym roku będzie je obserwował prezydent Andrzej Duda.

W pierwszych dniach II wojny światowej główne uderzenie armii niemieckiej spotkało się z zaciętym oporem polskich wojsk pod Mławą. Obrona pozycji mławskiej trwała 80 godzin i nie została przełamana. Odwrót nastąpił 4 września dopiero na rozkaz dowódcy Armii „Modlin". Po tych walkach 20. Dywizja Piechoty została przez Niemców nazwana żelazną dywizją.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Służby
Niezidentyfikowany obiekt rozbił się w województwie lubelskim
Służby
Szpiedzy chcą azylu. Zaskakujący finał największej afery wywiadowczej w Polsce
Służby
Ukraińcy dementują plotkę z Telegramu. „Polscy strażnicy graniczni nie pytają o Banderę i Wołyń”
Służby
Ostrzegawczy e-mail tuż przed eksplozją granatnika. Czy wybuch w gabinecie szefa policji był zamachem?
Reklama
Reklama