Reklama
Rozwiń

Hakerzy ochotnicy bronią Polski w sieci

Ruszyła działalność ochotniczej grupy hakerów dbającej o bezpieczeństwo Polski w sieci. O tym, jak ją wykorzystać, myśli rząd.

Aktualizacja: 21.09.2016 13:47 Publikacja: 20.09.2016 19:26

Hakerzy ochotnicy bronią Polski w sieci

Foto: 123RF

W weekend w warszawskiej Cytadeli odbędą się pierwsze w Polsce szkolenia cyberobrony terytorialnej. Wezmą w nich udział przedstawiciele największych organizacji paramilitarnych, a zajęcia poprowadzą m.in. eksperci Polskiej Obywatelskiej Cyberobrony. To jak dotąd najmocniej widoczny przejaw działania organizacji, o której powstaniu informowaliśmy przed rokiem.

Zapowiedź powołania ochotniczej cyberarmii padła podczas warszawskiej konferencji Security Case Study w 2015 r. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Mirosław Maj, prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Służby
Pożar w Ząbkach pod lupą służb. Ustaliliśmy, jakie stawiają hipotezy
Służby
Tomasz Siemoniak na granicy z Litwą. Postawił Niemcom warunek
Służby
Przerzut migrantów: szlak wiedzie teraz przez Białoruś i Litwę
Służby
Donald Tusk: Od 7 lipca wracają kontrole graniczne na granicy z Niemcami i Litwą
Służby
Straż Graniczna komentuje głośne nagranie. „To nie migranci, lecz funkcjonariusze”