Reklama

Generałowie odchodzą z armii. MON szuka zastępców.

Antoni Macierewicz przyjął w tym tygodniu rezygnację dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. broni Mirosława Różańskiego. Z armii odchodzą również szef Inspektoratu Uzbrojenia gen. Adam Duda i szef Sztaby Generalnego Mieczysław Gocuł.

Aktualizacja: 16.12.2016 16:07 Publikacja: 16.12.2016 15:42

Generałowie odchodzą z armii. MON szuka zastępców.

Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

"Minister Obrony Narodowej przyjął dzisiaj dymisję gen. broni Mirosława Różańskiego z pełnionej funkcji i polecił generałowi wykorzystać zaległy urlop. Obowiązki Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych decyzją ministra Antoniego Macierewicza będzie wykonywał I zastępca - gen. broni Leszek Surawski" - napisał w czwartek w komunikacie rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.

Portal Onet.pl informuje, że do końca stycznia na stanowisku szefa Sztabu Generalnego będzie generał Mieczysław Gocuł. Z armii odejdzie także generał Adam Duda, szef Inspektoratu Uzbrojenia. 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Służby
Niezidentyfikowany obiekt rozbił się w województwie lubelskim
Służby
Szpiedzy chcą azylu. Zaskakujący finał największej afery wywiadowczej w Polsce
Służby
Ukraińcy dementują plotkę z Telegramu. „Polscy strażnicy graniczni nie pytają o Banderę i Wołyń”
Służby
Ostrzegawczy e-mail tuż przed eksplozją granatnika. Czy wybuch w gabinecie szefa policji był zamachem?
Reklama
Reklama