Policjanci będą mieli nowe mundury wyjściowe - jest projekt nowelizacji rozporządzenia

Ubiór na specjalne okazje będzie granatowy i uszyty z nowoczesnych materiałów. Dlatego będzie go można użytkować przez lata.

Aktualizacja: 24.02.2021 06:16 Publikacja: 23.02.2021 19:31

Policjanci będą mieli nowe mundury wyjściowe - jest projekt nowelizacji rozporządzenia

Foto: Fotorzepa / Rafał Guz

Nie na trzy lata, ale na pięć, będą musiały wystarczyć wyjściowe spodnie policjantowi, a całoroczny płaszcz aż na siedem. Takie zmiany przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie umundurowania policjantów.

Wydłużenie czasu użytkowania mundurów nie dotyczy związkowców i generałów policji, którzy z racji zajmowanych stanowisk często uczestniczą w spotkaniach i uroczystościach o różnym charakterze, podczas których jest wymagany mundur wyjściowy.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Sądy i trybunały
Już ponad 1000 wakatów w sądach. KRS wzywa Bodnara
Prawo w Polsce
Ponowne przeliczenie głosów. SN dał zielone światło
Sądy i trybunały
Szef adwokatury: jest sposób na uzdrowienie sądów i podpis Karola Nawrockiego
Praca, Emerytury i renty
Duże zmiany w wypłatach 800 plus w czerwcu. Od lipca nowy termin
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Praca, Emerytury i renty
Ranking najbardziej poważanych zawodów. Adwokat i sędzia zaliczyli spadek