Specjalista chorób zakaźnych dr Zbigniew Martyka jest ordynatorem oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej. Przed sąd lekarski trafił za sprawą donosu, którego autor zarzucał lekarzowi rozpowszechnianie niezgodnych z wiedzą medyczną informacji na temat koronawirusa. Dr Martyka kwestionował m.in. zasadność  dzieci poniżej 12 roku życia i przymus szczepień przeciwko COVID, obowiązek noszenia maseczek,  wprowadzenie lockdownu oraz lekarskich teleporad.

Jak informuje portal PCh24.pl, w poniedziałek  Okręgowy Sąd Lekarski w Krakowie odebrał lekarzowi prawo wykonywania zawodu na 1 rok.

– Jawność została wyłączona, możemy tylko powiedzieć, że zapadł wyrok negatywny dla pana doktora Zbigniewa Martyki. Zawieszenie w prawie wykonywania zawodu przez rok, czekamy na uzasadnienie i będziemy się odwoływać – przekazała prawniczka lekarza.

Przed budynkiem, w którym odbywała się rozprawa zgromadziło się kilkudziesięciu protestujących w obronie dr. Martyki. Do środka usiłowali się dostać także posłowie Konfederacji z interwencją poselską.  Parlamentarzystom nie umożliwiono wejścia do środka.

Czytaj więcej

Wracajmy jak najszybciej do normalności