Kto zapłaci za nieprawidłową interpretację przepisów

Jednostki samorządu terytorialnego nie będą zwracać VAT z projektów unijnych. Za błąd w dotychczasowej interpretacji zapłaci Skarb Państwa.

Publikacja: 17.11.2015 06:50

Kto zapłaci za nieprawidłową interpretację przepisów

Foto: www.sxc.hu

Beneficjenci funduszy unijnych nie będą musieli zwracać otrzymanych wcześniej środków odpowiadających uznawanemu dotychczas za wydatek kwalifikowalny podatkowi VAT – wynika z decyzji Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów. Pieniądze dostaną także beneficjenci, którzy jeszcze nie otrzymali tych środków, ale mają je zagwarantowane w podpisanych umowach o dofinansowanie. Będzie to jednak możliwe wyłącznie, gdy podatek naliczony nie jest i nie będzie odliczony przez jednostkę samorządu terytorialnego (JST).

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Prawo karne
Morderstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Obrońca podejrzanego: nie przyznał się
Ubezpieczenia i odszkodowania
Rekordowe odszkodowanie dla pacjenta. Miał operację kolana, wypisano go bez nogi
Prawo dla Ciebie
Jest decyzja SN ws. wytycznych PKW. Czy wstrząśnie wyborami?
Prawo karne
Mieszkanie Nawrockiego. Nieprawdziwe oświadczenia w akcie notarialnym – co na to prawo karne?
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem