Reklama
Rozwiń
Reklama

Mieszkańców można spytać o budowę lotniska

Referendum lokalne nie musi mieć rozstrzygającego charakteru. Może służyć do konsultowania spraw istotnych dla wspólnoty i mieszkańców.

Aktualizacja: 03.02.2016 15:47 Publikacja: 03.02.2016 07:10

Mieszkańców można spytać o budowę lotniska

Foto: www.sxc.hu

Z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2 lutego 2016 r. wynika, że nie można utrudniać przeprowadzenia referendum w sprawie budowy lotniska. Rozpatrywana sprawa dotyczyła skargi mieszkańców województwa podlaskiego na bezczynność sejmiku. Ten pozostawił bez rozpatrzenia ich wniosek o zorganizowanie referendum.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w wyroku z 24 września 2015 r. orzekł, że takie referendum jest niedopuszczalne, ponieważ służyłoby tylko i wyłącznie zasięgnięciu opinii mieszkańców (sygn. II SAB/Bk 59/15). Naczelny Sąd Administracyjny wyrok ten uchylił.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Sądy i trybunały
Waldemar Żurek ujawnia projekt reformy KRS. Liczy na poparcie prezydenta
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Nieruchomości
Można już składać wnioski o bon ciepłowniczy. Ile wynosi i komu przysługuje?
Służby mundurowe
W 2026 roku wojsko wezwie nawet 235 tys. osób. Kto jest na liście?
Nieruchomości
Ważne zmiany dla każdego, kto planuje budowę. Ustawa przyjęta
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Nieruchomości
Rząd kończy z patologiami w spółdzielniach mieszkaniowych. Oto, co chce zmienić
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama