Operatorzy nie powinni obawiać się konkurencji ze strony samorządów, które będą prowadzić - za zgodą [b]Urzędu Komunikacji Elektronicznej[/b] - działalność telekomunikacyjną, bo będzie ona uzupełniać się z usługami telekomów - zapewniała rpkom.pl [b]Anna Streżyńska[/b], z którą rozmawialiśmy o wpływie megaustawy na rynek telekomunikacyjny.
- To właśnie teraz, przed wprowadzeniem ustawy, samorządy zagrażają operatorom, bo inwestują zarówno tam, gdzie są białe plamy i jest potrzebna ich interwencja, jak i tam, gdzie działają prawa konkurencji - wyjaśniała prezes UKE.
[srodtytul]77 samorządów chce zostać operatorami[/srodtytul]
Mimo zapewnień prezes Anny Streżyńskiej, operatorzy mają prawo do obaw, tym bardziej że pojawiły się pierwsze dane świadczące o tym, że zapisy megaustawy dające samorządom możliwość prowadzenia działalności telekomunikacyjnej, były w wielu urzędach miast i gmin wyczekiwane.
[b]Rzeczpospolita[/b] kończy właśnie prace nad najnowszą edycją corocznego rankingu samorządów. Jak co roku, w rozesłanej ankiecie znalazła się część dotycząca nowych technologii i innowacyjności, a w niej pytanie o to, czy samorząd zaplanował prowadzenie działalności telekomunikacyjnej na zasadach określonych we wchodzącej w życie w sobotę megaustawie. Twierdząco odpowiedziało 77 spośród niemal 300 urzędów miast i gmin, które odpowiedziały na ankiety “Rz”.