Reklama

Bodnar powołał prezesów i wiceprezesów w sądach w Warszawie

Od środy Sąd Okręgowy w Warszawie, największy sąd w Polsce, ma troje nowych wiceprezesów. Minister sprawiedliwości Adam Bodnar powołał też nowych prezesów w dwóch sądach rejonowych w Warszawie.

Publikacja: 21.08.2024 10:12

Bodnar powołał prezesów i wiceprezesów w sądach w Warszawie

Foto: PAP/Albert Zawada

dgk

Jak informuje OKO.press, na stanowiska wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie minister  Bodnar powołał  sędzię Beatę Wehner (będzie odpowiadać za pion karmy), sędziego Rafała Wagnera (będzie odpowiadać za pion cywilny) oraz Dorota Trautman (będzie odpowiadać za pion rodzinny). Nieobsadzone pozostaje nadal stanowisko wiceprezesa ds. gospodarczych.

Przypomnijmy, że trójka nowych wiceprezesów wesprze nową prezes SO w Waszawie Beatę Najjar, którą Bodnar powołał na początku sierpnia. Była ona jedyną kandydatką Zgromadzenia Ogólnego sędziów SO  w Warszawie na prezesa po odwołaniu z tej funkcji Joanny Przanowskiej-Tomaszek, nominowanej przez Zbigniewa Ziobrę.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Matura i egzamin ósmoklasisty
Nadchodzi najpoważniejsza zmiana w polskiej ortografii od kilkudziesięciu lat
Nieruchomości
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok ws. zasiedzenia służebności przesyłu
Dobra osobiste
Dziennikarka TVP ofiarą pomówień wspomaganych przez AI. Jak walczyć z oczernianiem?
Zawody prawnicze
Nowość w aplikacji mObywatel. Przyda się nie tylko komornikom
Matura i egzamin ósmoklasisty
CKE podała terminy egzaminów w 2026 roku. Zmieni się też harmonogram ferii
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama