Reklama

Opinia prawna ws. odwołania szefa KRS "niekorzystna dla Rady"

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska otrzymała już zamówioną opinię prawną na temat odwołania przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa Leszka Mazura oraz jej rzecznika prasowego Macieja Mitery. Jak ujawnił rzecznik SN Aleksander Stępkowski, jest ona "niekorzystna dla KRS".

Aktualizacja: 18.01.2021 15:31 Publikacja: 18.01.2021 15:00

Opinia prawna ws. odwołania szefa KRS "niekorzystna dla Rady"

Foto: Youtube

dgk

Informuje o tym TVN24.

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska wystąpiła o opinię prawną po piątkowym spotkaniu z odwołanym sędzią Mazurem. Z funkcji przewodniczącego prezydium KRS odwołano go w czwartek głosami 13 z 24 członków KRS. Oficjalnym powodem była utrata zaufania. W tym samym dniu z funkcji rzecznika prasowego Rady odwołano sędziego Macieja Miterę.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
W sądzie i w urzędzie
Nowa usługa w aplikacji mObywatel. Pięć razy w miesiącu za darmo
Materiał Promocyjny
W poszukiwaniu nowego pokolenia prezesów: dlaczego warto dbać o MŚP
Sądy i trybunały
Tak koalicja 15 października „przejmie” Trybunał Konstytucyjny. Jest zapowiedź
Praca, Emerytury i renty
Emerytury bezdzietnych kobiet. Czy petycja ma szansę zmienić prawo?
Prawo drogowe
Prawo jazdy po 65. roku życia. Będą nowe przepisy w Unii Europejskiej
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Zawody prawnicze
Zakaz używania tytułu i bez presji załatwiania zastępstwa na urlopie. Będą nowe przepisy o adwokaturze
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama