Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 01.08.2019 06:16 Publikacja: 31.07.2019 18:36
Prof. Andrzej Zoll
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik
Kancelaria Sejmu nie opublikuje list poparcia dla sędziów -kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwo. Na pewien czas sprawa utknęła u prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Prawnicy nie kryją oburzenia wobec zachowania i Kancelarii i Urzędu. Pan jest tego samego zdania?
Nie ma żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości, że ten wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego podlega wykonaniu. Stawianie się ponad nim jest zaprzeczaniem podstawowej zasadzie państwa prawa. To coś bardzo groźnego, moment przełomowy.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie opublikował stanowisko w sprawie nowych przepisów dotyczących egz...
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz została przeniesiona na swój wniosek w stan spoczynku. Powod...
Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że rozporządzenie ministra edukacji - od najbliższego września ogranic...
Rada Ministrów przyjęła projekt przepisów, które mają znacznie ułatwić i przyśpieszyć proces ujawniania prawa wł...
Od wtorku 1 lipca w aplikacji mObywatel można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, zgłosić utratę lub usz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas