"Niczym Führer. On też wszystko poświęcił dla narodu" - wpis o takiej treści pojawił się w piątek na profilu społecznościowym warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Dotyczył on rozmowy o Jarosławie Kaczyńskim. Po godzinie wpis usunięto, a stowarzyszenie przeprosiło za jego zamieszczenie.

Dzisiaj na stronie stowarzyszenia ukazało się oświadczenie Cezarego Skwary. Pisze w nim: Oświadczam, że jako osoba odpowiedzialna z ramienia Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia" za prowadzenie profilu Oddziału w serwisie społecznościowym Twitter, ponoszę wszelką odpowiedzialność za wpisy, które pojawiły się na tym profilu. W związku z zaistniałą sytuacją składam rezygnację z funkcji członka Zarządu Oddziału.

Skwara podkreślił, że wpis, który stał się przyczyną medialnego zamieszania, stanowił wyłącznie komentarz do wypowiedzi polityka, a nie ocenę Jarosława Kaczyńskiego. - Jestem świadomy tego, że został on zinterpretowany niezgodnie z moją intencją, wobec czego przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się urażone – napisał.

- Przepraszam również wszystkich sędziów, których w ten sposób naraziłem na krytykę ze strony opinii publicznej i mediów – dodał Cezary Skwara.