Centrum Londynu udekorowano flagami zaprojektowanymi przez artystów. Sama wystawa tradycyjnie odbywa się w galeriach Royal Academy of Arts (Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych), odnowionych i przebudowanych na jubileusz przez znakomitego architekta Davida Chipperfielda. Doroczny przegląd sztuki współczesnej w wersji jubileuszowej przedstawia dzieła największych sław od Constable'a do Hockneya.
Fundator Jerzy III
Przed wejściem wita efektowna ogromna rzeźbiarska instalacja „Symphony for a Beloved Daughter" Anisha Kapoora. Jednak dzieło najbardziej na czasie prezentuje Banksy: „Vote to Love" (Głosuj na miłość), nawiązujące do referendum, które przesądziło o brexicie. Namalował sprayem balonowe pokiereszowane czerwone serce wprost na plakacie referendum, w taki sposób, że słowo „leave" (z wezwania „Vote Leave" – „Głosuj za wyjściem") przewrotnie zamienił w „love".
Pierwszą wersję swej pracy Banksy wysłał na letnią wystawę pod pseudonimem Bryan S. Gaakman, co było grą liter „Banksy anagram". Podczas selekcji została odrzucona. Potem jednak Banksy dostał indywidualne zaproszenie od kuratora Graysona Perry'ego, na które ponownie odpowiedział. I tak jego praca zawisła w największej Galerii nr III o wściekle żółtych ścianach.
Summer Exhibition odbywa się nieprzerwanie od 1769 r. Jest to więc wystawa o najdłuższej tradycji na świecie! Po raz pierwszy zorganizowano ją rok po założeniu Akademii przez króla Jerzego III. Od początku to najbardziej prestiżowe forum sztuki w Londynie, miejsce artystycznej rywalizacji, sukcesów i klęsk, budzące silne emocje, ściągające uwagę krytyków i publiczności. Zmieniają się epoki, style, moda, ale atmosfera wokół Summer Exhibition zawsze jest gorąca.
Wystarczy spojrzeć na obraz wiktoriańskiego malarza Williama Powella, przedstawiający podekscytowaną elegancką XIX-wieczną publiczność z wieloma znanymi postaciami tamtych czasów, która stawiła się tłumnie na pokaz Akademii. Ściany są tu wręcz wytapetowane dziełami. Podobnie jest i dziś. Na Summer Exhibition jest tłoczno. A zagęszczenie obrazów, rzeźb, grafik, fotografii i projektów architektonicznych przypomina wielobarwny patchwork.