Nowe technologie pozwalają artystom na nieustanne komunikowanie się, korzystanie ze wspólnych baz danych, wymianę idei. Twórcy z całego świata są w stanie budować wspólne środowiska ponad podziałami wynikającymi z lokalizacji. Tak powstał ruch Upgrade!
Pierwsze spotkanie zorganizowała Yael Kanarek w 1999 r. w Nowym Jorku. W roku 2003 w Kanadzie zaistniał Upgrade! Vancouver. Akcja stała się zjawiskiem międzynarodowym. Z czasem przybywały kolejne węzły w kolejnych miastach. Dzisiaj jest ich ponad dwadzieścia. Warszawski Upgrade! powstał w zeszłym roku w Dziekance - akademiku Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina.
We wrześniu w Skopie stolicy Macedonii odbył się Upgrade!International. Został zorganizowany pod hasłem "Chain reaction". Głównej wystawie, która mieściła się w muzeum miasta Skopie towarzyszyły liczne wykłady i warsztaty.
Ludzie świata sztuki, artyści z Berlina, Nowego Yorku, Paryża przeobrazili Skopie w ważny ośrodek kultury. Swój udział mieli w tym też Polacy. Krzysztof Żwirblis (Warszawa) pokazał projekt Cheap TV, polegający na stworzeniu telewizji osiedlowej. Roch Forowicz zaprezentował "Interception". Projekt polega na nietypowym wykorzystaniu kamery przemysłowej - [link=http://www.environment.pl/interception" target="_blank]www.environment.pl/interception[/link]
[ramka]Strona Upgrade!International