W 5-odcinkowym cyklu "Możliwa, niemożliwa?" (demokracja) Komuna Otwock prowadzi dyskusje na temat demokracji, zadaje pytania: dlaczego demokracja jest najlepszym ze znanych nam rozwiązań społecznych; dlaczego łatwo przeradza się w autokrację; dlaczego chroni (lub nie) wolności człowieka; dlaczego posługuje się mitami, ułudami i socjotechniką; i wreszcie, jakie są nasze przypuszczenia co do kierunku, w którym zmierza system demokratyczny.
Do artystycznych komentarzy kurator przedsięwzięcia, Krzysztof Żwirblis, zaprasza artystów, którzy prezentują swoją twórczość i pogląd na dany temat. Spotkaniom towarzyszy dyskusja.
[srodtytul]Odc. 5: Futurystyka [/srodtytul]
Ostatnie spotkanie z cyklu „Możliwa, niemożliwa? (demokracja)" dotyczy futurystyki, wizji przyszłości, naszych wyobrażeń na jej temat, lęków i utopii. Zaproszeni artyści, Roch Forowicz i Tomasz Partyka, komentują ten temat na dwa diametralnie różne sposoby. Jeden za pomocą akcji z użyciem kamer do nadzoru i drugi obrazami tworzonymi tuż przed spotkaniem w siedzibie Komuny.
Roch Forowicz to artysta specjalizujący się w formach multimedialnych. Jego akcje z cyklu "Interception" ("Przechwycenie") polegają na nielegalnym "przechwycaniu" kamer do nadzoru, by w ten sposób przerwać rejestrację zdarzeń znajdujących się w polu ich widzenia i uwolnić przechodniów od dokumentacji ich zachowań, która ogranicza wolność człowieka.