Aktualizacja: 06.11.2025 15:14 Publikacja: 30.04.2025 04:50
Potrzebny jest jednolity punkt przy rozliczaniu praw autorskich
Foto: Adobe Stock
Kancelaria BLSK na zlecenie siedmiu organizacji branży cyfrowej i telekomunikacyjnej (a więc podmiotów płacących za korzystanie z utworów autorów zrzeszonych w organizacjach zbiorowego zarządzania), przygotowała raport o działalności tychże w latach 2019–2023. Opiera się on na publicznie dostępnych danych, w tym sprawozdaniach samych OZZ. Wskazuje, że choć w omawianym okresie sektor mediów i rozrywki odnotował spadek przychodów o 4 proc., to dochody OZZ wzrosły o ponad 35 proc. Raport obejmuje jedenaście OZZ.
O tym, że tymczasowe aresztowanie jest od lat w Polsce nadużywane, wie z pewnością każdy zainteresowany postępow...
Obecnie leki generyczne pozwalają łączyć w jednej tabletce dwie, a nawet trzy terapie. Prowadzimy przedsięwzięcia typu „tabletka w tabletce”, co jest innowacją, choć nie zawsze jest tak postrzegane – mówi Aneta Grzegorzewska, dyrektor korporacyjny i relacji zewnętrznych w Gedeon Richter Polska.
Nie ma systemowego myślenia o samorządach. Jest tylko wola rządzących i siła władzy.
Jeśli autorytety w społeczeństwie upadły, a sądy nie są w stanie nikomu zaufać, pozostaje pytanie, kto za taki s...
Nie powinno się różnicować dłużników.
Nowy port lotniczy i węzeł komunikacyjny w Baranowie, Teresinie i Wiskitkach stanie się jednym z najważniejszych projektów gospodarczych ostatnich dekad. Dla przyszłych mieszkańców Osiedla Zdrój oznacza to nie tylko bliskość tysięcy miejsc pracy, ale również rozwój infrastruktury transportowej i wzrost atrakcyjności Milanówka – także z inwestycyjnego punktu widzenia. Dzięki planowanym inwestycjom drogowym i kolejowym, podróż do Warszawy i innych części kraju będzie jeszcze szybsza i wygodniejsza.
Jak emoji i wiadomości głosowe trafiają do akt sądowych? I jakie jest ich znaczenie dowodowe?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas