Jacek Dubois: Ukryjmy nasze tajemnice

Czy nie należałoby badać prób blokowania działań, które mają wyjaśnić nadużycia poprzedniej władzy?

Publikacja: 05.03.2025 05:40

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Foto: PAP/Szymon Pulcyn

Komentując złożenie przez Bogdana Święczkowskiego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przez rządzących przestępstwa zamachu stanu zaproponowałem, czy w celu przeciwdziałania ośmieszaniu się osób sprawujących funkcje publiczne oraz by zapobiec ośmieszaniu przez nich funkcji, które sprawują, nie wskazane by było wprowadzenie przestępstwa, do znamion którego należałoby kompromitowanie państwa, od którego pobiera się wynagrodzenie za pracę.

To była oczywiście kpiarska reakcja na zachowanie osoby, która wcześniej, będąc czynnym uczestnikiem burzenia konstytucyjnego porządku naszego kraju, w sytuacji gdy podejmuje się próby przywrócenia tego porządku, zarzuca dokonywanie zamachu stanu tym, którzy starają się przywrócić prawo. Czy można bowiem poważnie rozmawiać o sytuacji, gdy odwraca się znaczenie słów, w konsekwencji czego zarzuca się działalność przestępczą tym, którzy starają się bezprawie wyeliminować? W takich sytuacjach formą obrony przed absurdem staje się ucieczka w żart i dlatego na owe absurdalne działanie osoby sprawującej funkcję publiczną starałem się reagować żartem.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

PRO.RP.PL tylko za 39 zł!

Przygotuj się na najważniejsze zmiany prawne w 2025 r. Wszystko o składce zdrowotnej, wprowadzeniu kasowego PIT i procedury SME. Raporty biznesowe, analizy ekonomiczne, webinary oraz użyteczne kalendarium.
Rzecz o prawie
Zofia Brzezińska: Konstytucja przez wielkie „K”
Rzecz o prawie
Łukasz Guza: Jest projekt, czemu tak późno
Rzecz o prawie
Marek Celej: Zmiany w delegacjach sędziowskich są konieczne
Rzecz o prawie
Jacek Dubois: Tylko sprawiedliwość
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Rzecz o prawie
Joanna Parafianowicz: Brakuje zjazdowych emocji
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne