Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 05.08.2015 11:58 Publikacja: 05.08.2015 11:58
Foto: Bloomberg
Islandia nigdy nie cieszyła się wysoką imigracją ze względu na trudne warunki geograficzne, jednak dla naszych rodaków nie były one przeszkodą. Polscy emigranci stanowią największą grupę etniczną na tej odizolowanej, podbiegunowej wyspie po rodowitych Islandczykach. Obecnie liczba Polaków na Islandii wynosi ok. 10 tysięcy (3 proc. ludności) i stale rośnie.
W 2006 r. rząd Islandii otworzył rynek pracy dla obywateli nowych członków Unii Europejskiej, w tym dla Polski. Teraz coraz częściej na wyjazd do „kraju lodu" decydują się młodzi Polacy, szukający wytchnienia po zbyt intensywnym życiu na kontynencie – wynika z artykułu Anity Karwowskiej, napisanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Projekt: Polska Islandia.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Ponad połowa firm w Niemczech wskazuje niedobór wykwalifikowanych pracowników jako największe wyzwanie kadrowe....
Obsługa klienta, zarządzanie zespołem i myślenie strategiczne to umiejętności, których – zdaniem pracodawców – n...
Kobiety z pokolenia milenialsów najmniej są pewne stabilności swojej pracy. Najwięcej z nich ma także poczucie j...
Pracownicy mają sprecyzowane wyobrażenie, jakie cechy powinien mieć idealny pracodawca. Nie zawsze udaje się go...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Większość z Polek i Polaków uważa, że ich praca ma sens. Jednak połowa odczuwa w niej codzienny stres, a co czwa...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas