Kontrolowana przez Skarb Państwa spółka Polskie Domy Drewniane w 2022 r. planuje rozszerzyć działalność i współpracować z gminami przy budowie przedszkoli i żłobków w technologii drewnianej. W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy powstać ma około 10 pilotażowych placówek.

- Na Europejskim Kongresie Samorządów mieliśmy okazję rozmawiać z przedstawicielami wielu polskich gmin i z ich deklaracji wynika, że istnieje duże zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania. Gminy zaczynają rozumieć wyższość technologii drewnianej, bo tego typu budynki muszą być przyjazne i zdrowe dla użytkownika – podkreślił Tomasz Szlązak, prezes PDD.

Firma, we współpracy z największymi polskimi wykonawcami, ma również uruchomić projekt „Zbuduj z nami dom” polegający na wsparciu osób zainteresowanych postawieniem domów do 70 mkw. zgodnie z ułatwionymi procedurami (bez pozwolenia). PDD ma zapewnić projekt i możliwość podjęcia współpracy z wykonawcą.

Jeśli chodzi o podstawową działalność, firma zrealizowała dwa pierwsze kameralne projekty domów w Łodzi i Choroszczy. Plany na 2022 r. przewidują podobną inwestycję w Pułtusku, a także wielkoskalowy projekt (1500 mieszkań w budownictwie wielorodzinnym) w Środzie Śląskiej.