Reklama

Bronisław Komorowski: Wystąpienie Sikorskiego powinno być poprzedzone debatą w Polsce

Bronisław Komorowski uznał, że wystąpienie Sikorskiego było "ważne", "zawierało bardzo istotne treści" i "potrzebne propozycje do dyskusji", ale powinno być poprzedzone debatą w Polsce

Publikacja: 30.11.2011 13:46

Bronisław Komorowski: Wystąpienie Sikorskiego powinno być poprzedzone debatą w Polsce

Foto: W Sieci Opinii

Radosław Sikorski przemawiał na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej i że jest to odpowiednie miejsce do debaty, ale lepiej, dla uniknięcia emocji, poprzedzać podobne wystąpienia debatą w kraju.

W wystąpieniu Sikorskiego był zawarty cały szereg elementów, które dotychczas nie mieściły się w sposobie wypowiadania się państwa polskiego.

Wcześniej w Poznaniu – nawiązując do otwieranego dziś fragmentu autostrady A2 – prezydent Bronisław Komorowski tłumaczył:

To nie jest tak, że będziemy tą autostradą jechali wyłącznie po to, aby oglądać świat zamożniejszy, może lepiej zorganizowany. Będziemy jechali także z przekonaniem, że wieziemy w naszym "bagażu narodowym" wielkie osiągnięcia, wielkie atrakcje z punktu widzenia odbioru Polski, także tego regionu, przez świat Europy Zachodniej.

Prezydent zdezawuował głosy części opozycji, która żądała wyciągnięcia konsekwencji wobec szefa MSZ.

Reklama
Reklama

To oczekiwania absolutnie przesadzone, będące efektem jakiegoś wyścigu pomiędzy środowiskami politycznymi, kto będzie bardziej radykalny i krytyczny wobec wystąpienia ministra Sikorskiego.

Czy na pewno w naszym "bagażu narodowym" będa wielkie osiągnięcia? Na razie dajemy Europie wielkie dziury w polskich drogach.

 

Publicystyka
Marek Kutarba: Estonia grozi Rosji atakiem rakietowym. I nie są to groźby na wyrost
Publicystyka
Bogusław Chrabota: Światowy chaos z cłami Trumpa
Publicystyka
Marek Migalski: Czy mężczyźni odwrócą się od rządu? Polityczna cena ignorowania ich frustracji
Publicystyka
Michał Kolanko: Tajemniczy kandydat na premiera. Kaczyński podgrzewa atmosferę w PiS
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama