Reklama

Sądny dzień Breivika, Trybunału i emerytur

Media nie mogą uwierzyć, że Breivik, który został skazany za zabicie ponad 70 osób, wygrał w sądzie, bo był nieludzko traktowany, nie dziwią się jednak, że władza zbojkotowała Trybunał. Rzeczpospolita pisze jeszcze o nowym kryzysie wokół wieku emerytalny.

Aktualizacja: 21.04.2016 07:43 Publikacja: 21.04.2016 07:36

Sądny dzień Breivika, Trybunału i emerytur

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompala

Na portalach, Twitterze, FB pojawiły się zdjęcia nieludzkiego pokoju rekreacyjnego i tego, w którym mieszka BreivikJerzy Haszczyński pisze: coraz większe szaleństwo i pokazuje artykuł konwencji praw człowieka, który zdaniem sądu złamano.

W tym czasie w Trybunale Konstytucyjnym trwa Zgromadzenie ogólne, które tak jak wszyscy się spodziewali władza zbojkotowała. „Gazeta Wyborcza” poświęca jednak temu wydarzeniu całą pierwszą stronę i zapewnia w tytule, że sędziowie stoją murem za prawem. Natomiast Mateusz Rzemek z „Rzeczpospolitej” zdążył ustalić, że związkowcy i pracodawcy nie mogą się dogadać w sprawie wieku emerytalnego. Ani jedni, ani drudzy nie godzą się na kompromisową propozycję 61 i 66 lat. Paweł Jabłoński, wicenaczelny „Rz” przekonuje w komentarzu, że warto walczyć o kompromisowe rozwiązanie problemu emerytalnego zaproponowane przez Radę Dialogu Społecznego.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Publicystyka
Zuzanna Dąbrowska: Polska z bronią u nogi
Publicystyka
Marek Migalski: Wścieklica antyprezydencka
Publicystyka
Antonina Łuszczykiewicz-Mendis: Indie – trzecia droga między USA a Chinami?
Publicystyka
Karol Nawrocki będzie koniem trojańskim Trumpa w Europie czy Europy u Trumpa?
Publicystyka
Marek A. Cichocki: Trzeba przeciwdziałać pokusie instrumentalnego traktowania Polski
Reklama
Reklama