Reklama

List - W obronie dziennikarki „Rzeczpospolitej”

Dziennikarka „Rzeczpospolitej” Katarzyna Ostrowska 16 października 2008 r. na polecenie Leszka Czarneckiego, jednego z najbogatszych Polaków, została wyproszona z konferencji prasowej zwołanej przez należącą do niego spółkę giełdową Noble Bank – choć została na nią wcześniej imiennie zaproszona.

Aktualizacja: 21.11.2008 07:37 Publikacja: 21.11.2008 00:48

Wyjaśniono jej, że pan Czarnecki nie życzy sobie przedstawiciela naszej gazety na konferencji z powodu naszego lipcowego tekstu o jego współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Przeciwko takiemu zachowaniu zaprotestowali dziennikarze innych redakcji. Wczoraj branżowy serwis Press.pl podał treść ich listu przesłanego do biznesmena.

W związku z nieprzyjemnym incydentem podczas konferencji prasowej grupy Noble Bank 16 października, z której została wyproszona nasza koleżanka Katarzyna Ostrowska, dziennikarka „Rzeczpospolitej” zaproszona przez spółkę, niniejszym oświadczamy:

Odbieramy tę decyzję jako ograniczenie równego dostępu do informacji publicznej, a tym samym jako działania wymierzone przeciwko wolności mediów.

Z przykrością stwierdzamy, że grupa Noble Bank złamała w ten sposób katalog dobrych praktyk przyjętych w spółkach publicznych w komunikacji z mediami. Sytuacja jest dla nas niezrozumiała także ze względu na pozytywne dotychczas doświadczenia w kontaktach z osobami odpowiedzialnymi za komunikację w grupie Noble Bank i Getin Holding.

Kopia niniejszego pisma zostanie wysłana do redakcji miesięcznika „Press”.

Reklama
Reklama

Halina Kochalska, „Dziennik”

Jacek Iskra, „Gazeta Prawna”

Nina Hałabuz, „Gazeta Wyborcza”

Agnieszka Morawiecka, ISB

Sebastian Karbarczyk, PAP

Piotr Rutkowski, „Parkiet”

Reklama
Reklama

Beata Tomaszkiewicz, „Polska The Times”

Eugeniusz Twaróg, „Puls Biznesu”

Marta Wałdoch, Bloomberg

Publicystyka
Jarosław Kuisz: Dwa Zachody – zupełnie różne światy, które coraz więcej różni
Publicystyka
Jan Zielonka: Kto przekona europejskich wyborców i polityków, by poszli po rozum do głowy?
Publicystyka
Prof. Piątkowski: Gospodarcza droga do przyszłości
Publicystyka
Jacek Nizinkiewicz: Jak Donald Trump obnaża słabość Karola Nawrockiego
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Publicystyka
Estera Flieger: Tzw. plan pokojowy zachęci Putina. Ile razy Zachód może popełniać ten sam błąd
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama