Jak dobrze wiemy, Rosja jest znana z zakulisowych zagrywek, tajnych operacji i używania swoich wpływów za granicą - lecz zwykle robi to wszystko po cichu i po kryjomu, a my dowiadujemy się o tym dawno po fakcie. Obecna sytuacja z Ukrainą stanowi pewne odejście od tego klasycznego schematu. Masowe wydawanie paszportów, otwarty szantaż, groźba interwencji zbrojnej - to wszystko raczej mało subtelne metody działania. Jeszcze ciekawszym przykładem nowej, otwartej strategii Rosji może być dość nietypowe ogłoszenie, które na Facebooku zamieścił Dmitrij Orłow, związany z Kremlem PR-owiec, członek partii Putina i dyrektor generalny "Agencji Komunikacji Politycznych i Gospodarczych".

Uwaga koledzy zainteresowani pracą NA UKRAINIE. Szukamy : 1 ) politologów , ekspertów od analizy elit, w tym elity biznesu , 2 ) writerów 3 ) specjalistów od kontrpropagandy  4) specjalistów od projektów specjalnych i organizacji masowych kampanii  5) specjalistów od budowania agitacyjnych sieci i pracy w terenie ; 6 ) prawników  7) designerów.

Apel skierowany tylko do profesjonalistów mieszkających na Ukrainie, lub tych, którzy pracowali w tym kraju przez dłuższy czas. CV i kontakt- osobiście. Dla kolegów politologów - prosimy o najważniejsze teksty.

Ciekawe, czym będą zajmować się Ci profesjonaliści... Na efekty ich prac czekamy z niecierpliwością.