Reklama

Brazylia: Zaatakowano studio producentów filmu o Jezusie geju

Policja z Rio de Janeiro prowadzi dochodzenie w sprawie nagrania wideo, na którym członkowie skrajnie prawicowej grupy przyznają się do ataku na aktorów, którzy przedstawili Jezusa jako geja.

Publikacja: 27.12.2019 07:53

Brazylia: Zaatakowano studio producentów filmu o Jezusie geju

Foto: AFP

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym trzech zamaskowanych mężczyzn twierdziło, że dokonali ataku w odwecie za "atak na wiarę narodu brazylijskiego".

Na dwuminutowym filmie widać, jak kilka osób podpala koktajle Mołotowa przed wrzuceniem ich do budynku. 

Ataku dokonano we wtorek wieczorem. Celem było studio grupy aktorów o nazwie Porta dos Fundos. W budynku powstał film "Pierwsze kuszenie Chrystusa". Przeciwko emisji podpisało się pod petycją ponad dwa miliony Brazylijczyków.

Film Porta dos Fundos przedstawia powrót Jezusa do domu z chłopakiem Orlando po 40 dniach na pustyni. Maria i Józef organizują przyjęcie niespodziankę z okazji 30. urodzin Jezusa.

Produkcję skrytykował syn prezydenta Brazylii. "Wierzymy w wolność słowa, ale czy naprawdę warto atakować wiarę 86 proc. społeczeństwa?" - pytał na Twitterze Eduardo Bolsonaro.

Reklama
Reklama

- Wszystkie hipotezy są przedmiotem dochodzenia - powiedział dziennikarzom komisarz policji Marco Aurelio Ribeiro.

Aktor Joao Vicente de Castro, członek Porta dos Fundos, powiedział, że ten incydent był "atakiem na wolność słowa".

Przestępczość
Nowe tropy ws. zamachu na plaży Bondi: Filipiny i Państwo Islamskie
Przestępczość
Nowe fakty o ataku na plaży Bondi. Napastnikami byli ojciec i syn
Przestępczość
Strzelanina na plaży Bondi w Sydney. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po ataku na świętujących Chanukę
Przestępczość
Strzelanina na uniwersytecie w USA. Są ofiary
Przestępczość
Rosyjski naukowiec zatrzymany w Polsce. Powodem działania na Krymie
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama