Do dewastacji doszło w pierwszy dzień Świąt. Wieczorem policja otrzymała doniesienie o uszkodzeniu drzwi wejściowych do kościoła pw. św. Michała Archanioła w Jeninie.

- Nieznany sprawca lub sprawcy uszkodzili drzwi wejściowe, a następnie dostali się do środka, gdzie zostały zniszczone elementy wyposażenia kościoła. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki i psy tropiące – powiedział podkomisarz Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie w rozmowie z gorzowianin.com.

Portal podaje, że w środku zniszczone zostały krzyże, sprawcy chcieli też podpalić znajdującą się przy wejściu ławkę. Próba ta okazała się nieskuteczna.

Onet pisze, że sprawcy mogą odpowiedzieć za obrazę uczuć religijnych, a także za uszkodzenie mienia. Taka jest wstępna kwalifikacja czynu. - Będziemy ustalać wszystkie okoliczności tego zdarzenia - zapowiedział w rozmowie z portalem podkom. Kimet. Policja szuka sprawcy bądź sprawców dewastacji. O pomoc proszą także mieszkańcy Jenina.