56-letni Matias Salazar został również oskarżony o stosowanie przemocy psychologicznej, seksualne i niewolnictwo seksualne. Śledczy nie poinformowali, kim była jego ofiara. Wiadomo tylko, że to 49-letnia Morella.

- Sprawca zmanipulował i oszukiwał (Morellę), aby opuściła swój dom trzy dekady temu - przekazała prokuratura. 56-latek został zatrzymany w mieście Maracay w pobliżu stolicy Caracas.

Jak ustalili śledczy, Salazar przez lata mieszkał z inną kobietą i córką w budynku po drugiej stronie ulicy. Tak twierdzą w rozmowie z agencją Reutersa osoby, które mieszkały w pobliżu. Kilku z  nich stwierdziło, że nie zauważyli niczego niezwykłego i że Salazar zawsze był dla nich miły. Poprosili o nieujawnianie ich danych w obawie, że zostaną oskarżeni o współudział.

Prawnik Salazara, Jose Briceno, powiedział na konferencji prasowej, że jego klient jest niewinny i padł ofiarą kampanii medialnej. 

49-letnia Morella uciekła z budynku 24 stycznia. Zgłosiła się po pomoc do państwowej agencji wspierani kobiet. Do mieszkania wróciła w asyście prokuratorów.

- Miała na trzy ubrania na zmianę, stare buty, łóżko na podłodze, stary wentylator i stary telewizor - powiedziała jedna z sąsiadek. - Ludzie atakują sąsiadów, pytają dlaczego tego nie zgłosiliśmy, ale naprawdę nie wiedzieliśmy - dodała.