48-letni David Carrick został ujawniony jako seryjny gwałciciel, który popełnił ponad 71 poważnych przestępstw seksualnych, pomimo powtarzających się przez dwie dekady zarzutów, że stanowi zagrożenie dla kobiet.

Carrick przyznał się do 49 przestępstw, w tym 24 zarzutów gwałtu i zarzutów obejmujących napaść, usiłowanie gwałtu i bezprawne uwięzienie.

Funkcjonariusz, który dołączył do londyńskiej policji metropolitalnej w 2001 roku, służył w dowództwie ochrony parlamentarnej i dyplomatycznej.

Carrick poznał niektóre kobiety za pośrednictwem internetowych portali randkowych lub przy okazji spotkań towarzyskich. Policja i prokuratorzy twierdzą, że wykorzystywał swoją pozycję oficera Met, aby zwabić kobiety, a następnie terroryzować je, aby zachowywały milczenie.

Carrick przetrzymywał swoje ofiary w komórce pod schodami, znęcał się nad nimi werbalnie, stosował przemoc seksualną, aby je poniżyć, oddawał na nie mocz..

Skala przestępstw popełnionych przez 48-letniego Carricka na przestrzeni 17 lat czyni go jednym z najgorszych przestępców seksualnych we współczesnej historii kryminalnej.

Służby zostały poinformowane  o dziewięciu incydentach w latach 2000-2021, w tym ośmiu domniemanych atakach lub starciach Carricka z kobietami. Nie podjęto żadnych działań, a kobiety albo odmówiły formalnego złożenia skargi, albo wycofały się ze współpracy z policją podczas dochodzenia.

Do zatrzymania Carricka w 2021 roku doprowadziła jedyna kobieta, która nie pozwoliła się zastraszyć i złożyła przeciwko niemu zeznania.

Po ponad roku przesłuchań przedprocesowych objętych ścisłymi ograniczeniami sprawozdawczymi, Carrick przyznał się w poniedziałek do ostatnich sześciu zarzutów.

W sumie funkcjonariusz Met, któremu powierzono broń i ochronę niektórych z najbardziej wrażliwych miejsc w kraju, przyznał się do 49 zarzutów, w tym m.in. 24 gwałtów, 9 napaści na tle seksualnym, usiłowań gwałtu, stosowania przymusu i bezprawnego uwięzienia.

Szefostwo Metropolitan Police Service, nazywanej w skrócie Met, przyznało, że  powinno było zauważyć zagrożenie, jakie Carrick stanowił dla kobiet w czasie swojej służby od 2001 roku, kiedy po raz pierwszy przeszedł procedurę weryfikacji. W 2009 roku dostał broń i mimo skarg na niego ponownie przeszedł weryfikację w 2017 roku.

Barbara Gray, zastępca komisarza w Met, powiedziała, że ​​siły analizują teraz wszystkie wcześniejsze roszczenia dotyczące przemocy domowej lub przestępstw seksualnych wobec około 1000 z 45 000 funkcjonariuszy i pracowników Met.

Met przyznaje, że Carrick nigdy nie powinien był zostać dopuszczony do pracy w policji.