26-letni turysta został postrzelony w ramię podczas spaceru w górach Alpilles w Prowansji. Kula trafiła go w ramię. Został przewieziony do szpitala w Avignon, a 30-letni myśliwy został aresztowany.

Incydent miał miejsce mniej niż 24 godziny po tym, jak 64-letni mężczyzna został poważnie ranny po postrzale w brzuch podczas udziału w polowaniu na dziki w Dordogne w sobotę. Został on przewieziony do szpitala, gdzie jego stan określono jako poważny, ale nie zagrażający życiu. 34-letni myśliwy został aresztowany i przesłuchany przez policję.

W trzecim przypadku 58-letni myśliwy został przewieziony do szpitala w mieście Brest w niedzielę, po tym jak został trafiony w głowę ołowianymi kulami podczas polowania na słonki.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie tych trzech incydentów.

Czytaj więcej

Annna Nowacka-Isaksson: Wilki i podsłuchy

Wcześniej w tym miesiącu, dwaj myśliwi stanęli przed sądem w Cahors za rzekome nieumyślne spowodowanie śmierci 25-letniego Morgana Keane'a, który został postrzelony w klatkę piersiową po tym, jak został pomylony z dzikiem. Mężczyzna w grudniu 2020 roku rąbał drewno na swojej posesji, gdy doszło do wypadku. Strzelec przyznał się do oddania śmiertelnego strzału, ale organizator polowania, który również został oskarżony, zaprzeczył twierdzeniom prokuratury, że wydarzenie zostało odpowiednio zorganizowane.

W lutym tego roku 25-letnia kobieta wędrująca po oznakowanej ścieżce w departamencie Cantal została zastrzelona przez myśliwego.

W sezonie 2021-22 doszło do 90 wypadków związanych z polowaniami, osiem śmiertelnych. Wszystkie ofiary, z wyjątkiem dwóch, były myśliwymi.

Czytaj więcej

We Francji chcą zakazać picia alkoholu podczas polowań. Myśliwi oburzeni

Willy Schraen, z krajowej Narodowej Federacji Łowieckiej, która reprezentuje około 800 tys. licencjonowanych myśliwych, bronił ich działalności i powiedział, że nie ma czegoś takiego jak zerowe ryzyko. Schraen wywołał oburzenie na początku tego roku, kiedy zasugerował, że każdy, kto obawia się zastrzelenia, powinien zostać w domu.

- Powinni po prostu chodzić w domu, wtedy nie będą mieli problemu ... zawsze możesz zostać trafiony przez zabłąkaną kulę, ale nie martw się, masz więcej szans na bycie zabitym przez mordercę we Francji niż myśliwego - powiedział BFMTV.