Kolektyw Solectio, grupa matek poszukujących zaginionych dzieci, poinformował, że nowe miejsce masowego pochówku zostało znalezione na podstawie anonimowej wskazówki.
- Mamy informacje, że może tam być od 400 do 500 ciał - powiedziała Rosalia Castro Toss, rzeczniczka grupy. - To był obóz śmierci lub coś gorszego - dodała.
Miejsce to znajduje się około pięciu kilometrów od innego masowego grobu, Colinas de Santa Fe, gdzie znaleziono 296 ciał.
Miasto Veracruz, gdzie znajduje się jeden z największych portów w Meksyku, jest sceną krwawych wojen między konkurującymi kartelami narkotykowymi Jalisco New Generation i Los Zetas. Skorumpowani urzędnicy są oskarżani o zmowę z kartelami, a były gubernator Javier Duarte, który miał na to pozwolić, znajduje się w więzieniu.
Meksyk odnotował w zeszłym roku rekordową liczbę 28 711 zabójstw. Przemoc rośnie głównie wskutek działań potężnych karteli narkotykowych.