Reklama

Imigrant zabił geja, jego szyję owinął wężem

W Szwecji trwa proces w sprawie brutalnego zabójstwa 54-letniego homoseksualisty. Sprawcą zbrodni jest 16-latek pochodzący z jednego z krajów Afryki Północnej.

Aktualizacja: 12.01.2016 17:03 Publikacja: 12.01.2016 14:31

Imigrant zabił geja, jego szyję owinął wężem

Foto: 123RF

Do zbrodni doszło w czerwcu 2015 roku w Goeteborgu, a proces w tej sprawie ruszył w grudniu. Teraz sąd zdecydował się poprosić biegłych o ocenę zdrowia psychicznego nastoletniego zabójcy.

W tej samej sprawie na trzy miesiące pobytu w zakładzie poprawczym został skazany inny nastolatek związany ze sprawą zabójstwa (sąd nie był w stanie ustalić jego dokładnego wieku). Chłopak został skazany m.in. za włamanie i opór stawiany policji. Po wyjściu z zakładu poprawczego nastolatek ma być deportowany.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Przestępczość
Makabryczne odkrycie w bagażniku tesli na policyjnym parkingu. Auto należy do znanego piosenkarza
Przestępczość
Seria eksplozji w Europie. Litwa zatrzymała podejrzanych o wysyłanie „wybuchowych” paczek
Przestępczość
Włamanie do Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu. Skradziono okazy z rodzimego złota
Przestępczość
Niemcy. Podejrzany w sprawie Maddie McCann na wolności
Przestępczość
Zabójstwo Charliego Kirka. Podejrzany przygotował notatkę przed oddaniem strzału
Reklama
Reklama