Aktualizacja: 17.11.2016 10:27 Publikacja: 17.11.2016 10:06
Foto: www.mrstspierogies.com
W latach 50. spopularyzował on na rynku amerykańskim jedną z najbardziej znanych polskich potraw narodowych. Zarobił na tym miliony dolarów. Teraz jego firmę, która z producenta pierogów zmieniła się w jednego z większych amerykańskich producentów mrożonej żywności, przejęli synowie Twardzika.
Początki Mrs T. Pierogies są jak z wielu innych amerykańskich historiach sukcesu. Matka Theodore Twardzika (właśnie Pani T.) dorabiała do pensji męża robiąc pierogi na wynos. Amerykanie nie znali wtedy jeszcze tej potrawy, która im jednak bardzo posmakowała i była bardzo tania. Pani Twardzikowa początkowo dla podreperowania domowego budżetu sprzedawała je na odpustach organizowanych przez kościół, gdzie zawsze ustawiały się kolejny chętnych. Theodore Twardzik pracował wtedy w Arthur Andersen & Company w Nowym Jorku i szybko zrozumiał, że długie kolejki oznaczają duży popyt. Zostawił więc Arthura Adresena w 1952 roku, założył firmę, którą nazwał tak, żeby kojarzyła się z jego matką i z tym, co robiła, i pracował nad rozwojem pierogowego biznesu.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Budapeszt zatrzymał dziś import wołowiny z Polski – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. To retorsje za wtrzymanie...
Jan Koral, jeden z trzech braci, założycieli rodzinnego przedsiębiorstwa, zmarł w wieku 81 lat. Firma Koral to j...
Łączą się dwie rodzinne firmy produkujące słodycze – polski Colian i niemiecki Gubor Schokoladen. Szczegółów fin...
Należący do koncernu LVMH gigant alkoholowy Moët Hennessy zamierza zwolnić około 1200 pracowników w związku ze s...
Propozycja nowelizacji zasad handlu alkoholem rozczarowała wszystkich graczy na tym rynku. Ministerstwo Zdrowia...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas