Ustawa podręcznikowa wchodzi w życie

Nowe zasady wyboru przez nauczycieli podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych – to główne zapisy wchodzącej dzisiaj w życie tzw. us...

Wojewodowie wysłuchali Prezesa NIK ws. organizacji ruchu na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich

Należy zmienić niedobrą praktykę przy usuwaniu drzew i krzewów w pobliżu dróg - tak wynika z raportu Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego NIK.

Niebezpieczne ronda: jak się skarżyć?

Zatwierdzenie lub odmowa zatwierdzenia organizacji ruchu jest aktem jednostek samorządu terytorialnego.

Ze względu na meldunki od 1 stycznia 2015 r. Władysławowo przestanie być miastem. Stanie się gminą miejsko-wiejską

Miasto Władysławowo nie chce wymieniać tysięcy błędnych dowodów osobistych oraz innych dokumentów. Dlatego zmienia status na wiejsko-miejski.

Właścicielem bezdomnych zwierząt jest gmina

W programach opieki ?nad bezdomnymi zwierzętami nie można wpisywać obowiązków ich właścicieli, bo są przecież bezpańskie.

Szkoły podstawowe a podręcznik rządowy

Niemal we wszystkich podstawówkach w kraju pierwszaki dostaną darmowy rządowy podręcznik. Niewykluczone jednak, że jednocześnie będą miały do dyspozycji in...

Deklaracje śmieciowe bez imienia, nazwiska i telefonu

Gminy, zbierając informacje o odpadach komunalnych, chcą wiedzieć zbyt wiele o składających deklaracje mieszkańcach. Ich zapędy ograniczają sądy administra...

NIK: Puszcza Białowieska zagrożona wycinką drzew

Minister środowiska o 2/3 zmniejszył ilość drewna pozyskiwanego od 2011 r. przez Nadleśnictwa Białowieża, Browsk i Hajnówka, a od października 2012 r. wyłą...

Kto musi płacić tzw. opłaty klimatyczne w uzdrowisku

Nie wszyscy przebywający w uzdrowisku ?są zobowiązani do uiszczania tzw. opłat klimatycznych.

Gmina odroczy spłatę należności, ale nie dowolnie

Rada miejska nie może wprowadzać własnych, nieprzewidzianych w ustawie, kryteriów umarzania, odraczania czy rozkładania ?na raty spłaty należności.

Reklama
Reklama

Skutki zgłaszania uwag przez mieszkańców w trakcie sporządzania studium zagospodarowania przestrzennego

Jeżeli rada gminy akceptuje zgłoszone przez mieszkańców uwagi, musi przedłożyć projekt studium ?do poprawienia wójtowi/burmistrzowi/prezydentowi miasta.

Jak zwolnić pracownika samorządowego

Zasady rozwiązywania stosunków pracy w samorządzie zależą od tego, czy podwładny jest zatrudniony na podstawie wyboru, powołania czy umowy o pracę.

Dodatek funkcyjny burmistrzów warszawskich

Minimalne stawki wynagrodzenia dla członków zarządów stołecznych dzielnic pozostaną niezmienione. Dochodzą stawki maksymalne – od 5,4 tys. do 6,2 tys. zł.

Śmieci z górskich schronisk musi odbierać gmina

Gmina powinna odbierać odpady z popularnych schronisk ?w Karkonoskim Parku Narodowym – uznał Naczelny Sąd Administracyjny.

Szkoły zawodowe priorytetem w roku szkolny 2014/2015

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło kierunki realizacji polityki oświatowej na rok szkolny 2014/2015.

Urzędy kontroli skarbowej każą płacić powiatom za błędne informacje oświatowe

Urzędy kontroli skarbowej domagają się od samorządów zwrotu subwencji, którą w ostatnich latach pobrały na uczniów niepełnosprawnych.

Rok po wprowadzeniu reformy śmieciowej - podsumowanie

Więcej segregujemy, mniej wyrzucamy do lasów. To plusy tzw. reformy śmieciowej. ?Gminy jednak nie kontrolują, dokąd firmy wywożą to, co wrzucamy do kosza.

Co zmieni się na mapie administracyjnej Polski w 2015 r.: ile przybędzie miast a ile wsi

Stopnica w województwie świętokrzyskim i Chocz ?w Wielkopolsce mają uzyskać status miasta ?od 1 stycznia 2015 r. ?Kilka kaszubskich kąpielisk wróci do stat...

Likwidacja zbędnych instytucji: Rada ds. Autostrad przestaje funkcjonować

Procedury związane z oceną wpływu budowanej drogi ?na środowisko spowodowały, że opinie Rady ds. Autostrad są niepotrzebne.

Reklama
Reklama